פתרונות למחוסרי עצם

פתרונות למחוסרי עצם
פתרונות למחוסרי עצם

כיצד נגרם מחסור בעצם והאם יש לכך טיפול?

התופעה הגורמת לרוב במחסור בעצם נקראת "ספיגת עצם" שמשמעותה חוסר בעצם התומכת בשיניים, המתרחשת לאחר עקירת שיניים או אובדן שיניים מסיבות שונות. תהליך זה קורה לרוב, בשל הזמן הרב שעובר מרגע אובדן או עקירת השן ועד לרגע ההשתלה, ומחסור זה פוגע באיכות, בנפח ובצפיפות העצם, החשובים מאוד לעיגון שתלים דנטליים. זו הסיבה שחשוב מאוד לבצע השתלות שיניים בסמוך לזמן אבדן השן. במרפאתנו אנו מבצעים טיפולים המיועדים לבניה מחדש של העצם באמצעות השתלת עצם או שחזור ועיבוי רכס, במטרה להכין את האזור לקראת ההשתלה הדנטלית. טיפולים אלו מבוצעים במרפאתנו על-ידי מומחה לכירורגיית פה ולסתות.


השתלת עצם

כיצד מבצעים את השתלת העצם?

בתהליך השתלת העצם, המבוצע במרפאתנו על-ידי מומחה לכירורגיית פה ולסת, נעשה שימוש בחומרים מן החי או בתחליפים סינטטיים או מלאכותיים שתפקידם לעודד בנייה מחדש של העצם. ישנם שלושה מוקדי זמן בהם ניתן לבצע את השתלת העצם:

  • שימור רכס – מתבצע כבר בזמן העקירה ותפקידו לשמר את העצם הקיימת. 
  • בזמן ההשתלה הדנטלית 
  • כשלושה עד שישה חודשים לפני השתלת השיניים – במקרים בהם ישנו מחסור רב בעצם.

השתלת עצם


הרמת סינוס במכשור מתקדם

פעולת "הרמת סינוס" נדרשת במקרים בהם יש צורך בהשתלת שיניים בלסת העליונה באזור השיניים האחוריות, וגובה העצם אינו מאפשר התקנת שתלים דנטליים בצורה מיטבית. במקרים אלו מבצעים הרמת סינוס שמטרתה עיבוי נפח העצם בתוך חלל הסינוס באמצעות השתלת עצם.  

ישנן שתי אפשרויות לבצע את הפעולה – בהתאם לנתוניו של המטופל:

הרמת סינוס פתוחה

כאשר גובה העצם מתקצר באופן משמעותי, נדרשת השתלת עצם המתבצעת דרך פתח העובר דרך הסינוס ועיבוי החלל באמצעות חומרי ההשתלה. ברוב המקרים נדרש פרק זמן של מספר חודשים בין פעולת הרמת הסינוס לבין ההשתלה הדנטלית אך ישנם מקרים בהם ניתן לבצע את שתי הפעולות בזמן השתלת השיניים.    

הרמת סינוס סגורה

כאשר תוספת העצם הנדרשת אינה גדולה ועל כן, נדרש לבצע פתח קטן יותר בעצם הלסת. פעולה זו ניתן לרוב לבצע כבר בזמן ההשתלה הדנטלית. 

הרמת סינוסהרמת סינוס במכשור מתקדם

במרפאתנו מומחה לכירורגיית פה ולסתות המבצע פעולות הרמת סינוס פתוחה וסגורה, במכשור זעיר פולשני מתקדם ובשיטות טיפול חדשניות. הודות לעזרים אלו, לניסיון רב השנים ולמומחיות שלנו בתחום, מטופלינו עוברים את התהליך באופן בטוח, קצר ויעיל ונהנים מחזרה מהירה אל שגרת חייהם.


שתלים ייחודיים למחוסרי עצם 

האתגרים והחידושים פורצי הדרך בנושא השתלות השיניים והשתלות העצם מאפשרים כיום גם למטופלים עם חוסר עצם קיצוני לוותר על פרוצדורות מורכבות, זאת בזכות מערכות שתלים מתקדמות, הנקראים בשם ה"שתלים הקצרים". שתלים אלו מהווים אלטרנטיבה מוצלחת מאוד להשתלת עצם ולפעולות הרמת הסינוס במקרים בהם ישנו חוסר בעצם. הודות לטכנולוגיה ייחודית זו מותקנים שתלים אלו בהצלחה רבה וייחודם הוא בטכנולוגיה מתקדמת המאפשרת שימוש במערכות שתלים קצרים באופן משמעותי מהשתלים הסטנדרטיים אך בעלי שטח פנים רחב במיוחד ומאפשרים אחיזה מצוינת בעצם הלסת.

שתלים ייחודיים למחוסרי עצם

טיפול זה מתאים גם למטופלים עם מחסור רב בעצם והוא מפחית באופן ניכר את הצורך בפעולות של השתלות עצם, עיבוי רכסים והרמות סינוס. עם זאת, מדובר בטיפול מורכב, הדורש מיומנות גבוהה ולכן במרפאתנו טיפולים אלו מבוצעים על-ידי מומחה לכירורגיית פה ולסתות שהינו בעל ניסיון רב בטכניקת השתלה זו.