כירורגיית פה ולסתות

כירורגיית פה ולסתות
כירורגיית פה ולסתות

תחום כירורגיית הפה והלסתות הינו תחום התמחות רחב ומקיף מאוד, הנחשב לאחד מהמובילים והחשובים ברפואת שיניים. במסגרת זו נכללים אבחונים וטיפולים הקשורים לבעיות ומחלות הפה, השיניים, הלסתות והפנים, לרבות טיפול לאחר פציעות או שברים מורכבים, טיפול בזיהומים, ביצוע הליכים כירורגיים, טיפולי שיקום פה מורכבים והשתלות דנטליות.

אנו רואים חשיבות גבוהה להעניק למטופלינו שירותי רפואת שיניים מתקדמת ומובילה באמצעות טיפולי שיניים על-ידי מומחה בכירורגיית פה ולסתות במרפאתנו, המתמחה בביצוע תהליכים כירורגיים מורכבים ובניתוחים מורכבים בתחום כירורגיית הפנים והלסתות. 


עקירות כירורגיות ועקירת שיני בינה כלואות

מתי מבצעים עקירה כירורגית?

עקירת שיניים היא הליך שגרתי ברפואת שיניים המהווה חלק ממערך טיפולי כולל, אם לצורך שיקום הפה, לצורך יישור שיניים או לקראת השתלה דנטלית. עם זאת, ישנם מקרים בהם העקירה הופכת למורכבת יותר, (כגון שיניים במיקום בעייתי או שיני בינה כלואות) ולכן היא נקראת עקירה כירורגית, כלומר, עקירה הדורשת התערבות כירורגית מורכבת יותר. במרפאתנו מבוצעות העקירות הכירורגיות, לרבות עקירת שיני בינה, על ידי מומחה לכירורגיית פה ולסת, המבצע את התהליך באופן בטוח ומקצועי באמצעות טכנולוגיה זעיר פולשנית.

עקירות כירורגיות ועקירת שיני בינה כלואות


השתלת עצם

מדוע מבצעים השתלת עצם לפני שתל דנטלי? 

אחד התנאים להשתלה דנטלית מוצלחת הוא נפח וצפיפות מתאימים בעצם הלסת, שתפקידם הבטיח את יציבות השתל. במקרים מסוימים, אם עבר זמן רב מדי בין העקירה, או אבדן השן מסיבות שונות, לבין ההשתלה, או במקרים של מחלות חניכיים שגרמו ל"ספיגת עצם", נדרשת פעולה שנועדה לשחזר את נפח עצם הלסת. תהליך השתלת העצם כולל השתלה של תחליפי עצם מלאכותיים, סינטטיים או תחליפים מן החי, המעודדים בנייה מחדש של העצם ומכינים אותה לקראת ההשתלה הדנטלית באופן האופטימלי ביותר.

השתלת עצם


הרמת סינוס זעיר פולשנית על-ידי מומחה לכירורגיית פה ולסת

במקרים בהם נדרשת השתלת שיניים בלסת העליונה באזור השיניים האחוריות, יש לבצע פעולה הנקראת "הרמת סינוס" . פעולה זו נדרשת כתוצאה מעצם דלה הקיימת באזור זה, אשר אינה מאפשרת את התקנת השתלים בצורה מיטבית.

הרמת סינוס

מהי הרמת הסינוס ומתי היא נחוצה?

הרמת הסינוס הינה פעולה המאפשרת את הרחבת נפח העצם בתוך חלל הסינוס, הנמצא באזור השיניים האחוריות מעל הלסת העליונה, באמצעות השתלת עצם. מטרת פעולה זו היא יצירת נפח עצם שיאפשר ביצוע החדרת השתל באופן בטוח ומיטבי. הודות למכשור זעיר פולשני מתקדם ושיטות טיפול חדשניות בהם אנו עושים שימוש במרפאתנו, וכן הודות לטיפול המתבצע על-ידי מומחה לכירורגיית פה ולסתות, מטופלינו עוברים את התהליך באופן בטוח, קצר ויעיל ונהנים מחזרה מהירה אל שגרת חייהם.