טיפולים משמרים

טיפולים משמרים
טיפולים משמרים

מה כוללים הטיפולים המשמרים ומדוע חשוב 

לבצע אותם? 

במרפאתנו, אנו מבצעים את כל טיפולי השיניים המשמרים, הכוללים שחזורים (סתימות), טיפולי חניכיים, טיפולי שיננית, טיפולי שורש ועקירות שיניים, כאשר המטרה עומדת לנגד עינינו היא אחת – לסייע לכם לשמור על השיניים הטבעיות שלכם בריאות ומתפקדות לאורך שנים רבות. תפקידנו הוא לזהות בעיות כבר בתחילת דרכן ולטפל בהן ואנו נעשה הכל כדי שאתם תוכלו ליהנות מהשיניים שלכם אך חשוב לזכור כי שמירה על השיניים הטבעיות מחייבת גם אתכם – הקפידו להגיע לביקורת תקופתית וקבועה במרפאה אחת לחצי שנה, טיפולי שיננית אחת ל- 3-6 חודשים ולטיפול משמר וחסכו מעצמכם טיפולים מורכבים ויקרים יותר בעתיד.


מהי עששת? 

רבים מדברים על העששת ונזקיה לשיניים ולחניכיים, אך כיצד היא מתפתחת והאם ניתן למנוע אותה? ובכן, השילוב בין שאריות המזון בפה לבין חיידקים טבעיים הקיימים בפה, יוצר עששת, שהיא בעצם ריקבון המצטבר על גבי השיניים והחניכיים, חודר אל בין השיניים ולבסוף, גורם להיווצרות "חורים" בשיניים או לדלקות ומחלות חניכיים.

מה הפתרון וכיצד מונעים עששת?

הדבר החשוב ביותר הוא לטפל בעששת בזמן, כלומר, הרבה לפני היווצרות "חור" או דלקת. את זה ניתן לעשות בשני מישורים: הראשון הוא באמצעות היגיינת פה נכונה והקפדה על צחצוח נכון והשני, על-ידי הגעה לביקורת תקופתית במרפאה אחת לחצי שנה ולטיפולי שיננית אחת ל- 3-6 חודשים, אשר באמצעותם אנחנו יכולים לזהות בעיות כבר בתחילת הדרך, לטפל בהסרת אבנית ועששת ולבצע טיפולים משמרים בסיסיים להגנה על השיניים הטבעיות.


שחזורים (סתימות)

מה הכוונה ב"שחזור שן" ומתי מבצעים אותו? 

בעבר קראנו להם 'סתימות' אך המונח הנכון יותר הוא "שחזורים" והכוונה היא לפעולה בסיסית אותה אנו מבצעים כאשר כבר נוצר מצב של חור בשן, לאחר שהעששת חדרה אל זגוגית השן או הדנטין.

כיצד מטפלים?

השחזור הוא טיפול פשוט באופן יחסי הכולל את הסרת העששת ניקוי השן וביצוע שחזור על-ידי סתימה באמצעות חומר מיוחד והחזרת השן לתפקוד תקין.

באיזה חומר משתמשים?

אחד הדברים אשר היו נהוגים בעבר היה שחזורים באמצעות חומר הנקרא אמלגם (החומר הכסוף) אך כיום, הודות לפיתוח ומחקרים בתחום החומרים, אנו נהנים משחזורים אסתטיים במראה טבעי, ללא כל שימוש במתכות.

שחזורים (סתימות) במראה טבעי


טיפולי שורש

מתי נדרש טיפול שורש?

זוהי דוגמא קלאסית לתוצאה המתקבלת כתוצאה מדחיית בדיקות תקופתיות וטיפולים משמרים – העששת ממשיכה להתפתח ולפגוע לא רק בשכבת הדנטין אלא במוך השן (העצב). במקרה זה, במקום לבצע שחזור פשוט, נדרשת פעולה מורכבת יותר. לנו אישית חבל שתגיעו למצבים אלו ולכן, אנו מקפידים לבצע במסגרת טיפולי השיננית הדרכה להיגיינת פה נכונה ומסבירים על חשיבות ההגעה לטיפולי שיננית קבועים ובדיקות תקופתיות.

איור שן בריאה מול איור שן הזקוקה לטיפול שורש

איך מטפלים?

טיפול השורש כולל ניקוי תעלות השורש ורקמת העצב באופן יסודי, ניקוי העששת, שחזור (סתימה) וברוב המקרים אנו נדרשים לבצע גם מבנה וכתר. חשוב לציין כי הציוד העומד לרשותנו בטיפולי שורש הוא חדשני וניצב בחזית המכשור ברפואת שיניים, דבר המאפשר לנו לבצע טיפולים איכותיים ואסתטיים יותר.


שיננית

מתי בפעם האחרונה הגעתם לטיפול שיננית?

טיפול השיננית נחשב לאחד מהטיפולים המניעתיים והמשמרים החשובים ברפואת שיניים והסיבה לכך היא בשל היכולת של השיננית לזהות בעיות בתחילת דרכן, לרבות דלקות ומחלות חניכיים שהמטופל אינו חש בהן.

טיפול שיננית

מה כולל הטיפול? 

טיפול השיננית כולל את הסרת האבן והרובד החיידקי (פלאק) וכן הדרכה להיגיינת פה נכונה ולצחצוח אפקטיבי, ובכך מאפשר למטופל לשמור על שיניו באופן מיטבי.

מתי מבצעים טיפול שיננית?

טיפול השיננית מומלץ לכולם, לילדים ולמבוגרים, אחת ל- 3-6 חודשים ובזכותו תוכלו להימנע מטיפולים כואבים ומורכבים בעתיד.